Hakkımızda

Murat Bozkurt (MB)Merhaba arkadaşlar,

1985 yılının Ağustos sıcağında, sabah 04:45 gibi dünyaya gözlerimi açmışım. Aslen Sinop/Boyabatlı olup, 5 yaşımdan beridir İstanbul’da ikamet etmekteyim.

13 yaşımda ilk bilgisayarımı ne ağlamalarla, ne sızlamalarla veya ne şekilde aldırdım hatırlamıyorum fakat bir bilgisayara 13 yaşımda sahip oldum.

Zavallı bilgisayarım, aldıktan 3 hafta sonra Windows’u çökmüş durumdaydı ve bir servis elemanı çağrıldı. Gelen servis elemanı format dedi ve işleme başladı. İşlem bitti, parasını aldı, kapıdan dışarı çıktı. O çıkarken ben bilgisayarıma yeniden format atmaya başlamıştım. Nihayetinde başarılı da oldum…

Çünkü yaptığı işlemler sırasında onu dikkatlice izlemiştim. Dikkatle izlemek okul hayatımızda da dersi derste dinleyip öğrenmek gibi bizim başarıya ulaşmamızı sağlayan, öğrenmemizi kolaylaştıran bir öğrenme biçimidir.

Örneğin bana araba kullanmayı öğreten kimse olmadı. Benimde birinden “öğretir misin? ” diye bir talebim olmadı. İlk kez arabanın direksiyonuna oturduğumda kullanıyordum. O kadar içtenlikle araba kullananları izlemişim ki… Bu bir uzun yolda otobüsü kullanan şoför de olabilir, bir tanıdığınızın veya akrabanızın araba kullanırken yanında oturmanızda olabilir.

Sevdiğim konularda dikkatle izlemek, öğrenme isteği belki de beni bu konularda her zaman başarılı kılmıştır. Sevmediğiniz istemediğiniz bir şey konusunda başarılı olmayı asla düşünmeyin. Hiç bir zaman başarılı olamayacağınızı bilin isterim.

Kısacası bilgisayarlar, teknoloji ve bilişimin her alanı ilgimi çeker. Kullanmayı da, üretmeyi de, tamir etmekte sevdiğim ve bunları yaparken keyif aldığım konulardır. Bu yüzden sevdiğim ve keyif aldığım hiç bir konuda başaramayacağım veya öğrenemeyeceğim diye bir kuşkuya kapılmıyorum.

Herkesin sevdiği ve yapmak istediği şeyleri, korkularını yenip denemesi dileği ile 😉

Saygılarımla,

Murat BOZKURT